ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР З ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ, ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКИ (ТЕХНІК-ЕЛЕКТРИК)
- в цивільних, аграрних, промислових та переробних підприємствах різних форм власності: державних, кооперативних, приватних та фермерських;
- в енергетичних кампаніях;
- в монтажних і ремонтно-обслуговуючих підприємствах.
Відповідальний за функціонування і підтримування в робочому та безпечному стані побутового і промислового електроустаткування.
Посадові обов'язки
· здійснювати технічне обслуговування електричного обладнання, проводити його профілактичний огляд і ремонт;
· здійснювати налагодження, монтаж, експлуатаціюпромислового і побутового електроустаткування, силових пристроїв і електронних систем управління. Повинен знати основи електротехніки, електроніки і автоматики, прикладну механіку.
· контролювати правильність експлуатації електричних систем і устаткування, виявляти причини відмов і несправностей у роботі устаткування й усувати їх;
· інструктувати працівників, які користуються електрообладнанням, про правила їх експлуатації;
· повинен знати основи електротехніки, електроніки і автоматики, прикладну механіку, технології монтажу і обслуговування електроустановок;
· повинен знати загальні основи електровимірювання і виробництва, передачі, розподілу і споживання електроенергії;
· застосовувати технічні знання в галузі електроенергетики , електротехніки та електромеханіки для вирішення проблем, які можуть виникнути в процесі роботи.
Професійно важливі якості: розвинене технічне мислення, швидка реакція, хороший зір з правильним кольоросприйняттям, акуратність, уважність, організаторські і комунікативні здібності.
Кваліфікаційні вимоги
Професійна вища технічна освіта.
Професійні умови та передумови
Робота техніка- електрика вимагає професійних знань, уміння читати технічну документацію, діяти згідно неї та складати її, знання електроматеріалів, принципів роботи електроустановок і устаткування, а також вимірювальних пристроїв.
Технік-електрик повинен строго дотримуватися основним загальноприйнятих вимог культури та безпеки.
Перспективи
З кожним роком електрики стають все більш затребуваними в сучасному суспільстві. Саме тому і ставлення до них міняється рік від року: зростають зарплати, забезпечуються додаткові можливості для відпочинку фахівців. Існує можливість і адміністративного просування. У перспективі можлива організація приватного бізнесу. Мова йде про підприємства з ремонту електрообладнання та іншої техніки.
Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у техніка-електрика вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.
Після закінчення Коледжу електрифікації ДДАЕУ по спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» випускники мають змогу навчатися та здобувати кваліфікації інженер-електрик, інженер-теплоенергетик, інженер-енергетик, інженер-електромеханік, інженер-енерготехнік, інженер-теплотехнік, інженер-механік та ін. у вищих навчальних закладах країни, таких як Дніпровський держаний аграрно-економічний університет, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний гірничий університет, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Таврійський державний агротехнологічний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України та ін.
Освітньо-професійна програма (ОПП) «Монтаж, обслуговування та ремонтелектротехнічних установок в АПК» для підготовки здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю 141 Електроенергетика,електротехніка та електромеханіка за посиланням...
Навчальний план за посиланням...
Наші можливості,особливості та принципи роботи можна переглянути за посиланням...
Структура підготовки фахівців у ВСП "Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ"