ja_mageia

НОВИНИ

**********************************
У понеділок 30.12. о 10.00 годині в конференц-залі коледжу відбулися загальні збори колективу.

Директор коледжу Микола ЦОКОЛЕНКО звітував за 2024 рік та поздоровив колектив з прийдешніми святами.
Кращим викладачам вручено Подяки і Грамоти

Звіт директора коледжу Миколи ЦОКОЛЕНКА за 2024 рік за посиланням...
***************************************************************
Циклова комісія професійно-практичної підготовки, яку очолює викладач вищої категорії Віктор ДЖУЖА, взяла активну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Компетентнісний підхід при підготовці здобувачів освіти машинобудівного напрямку: актуальні питання, традиції, інновації», яка відбулася 05 грудня 2024 року за сприяння Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Учасники конференції представили інноваційні підходи до навчання, поділилися досвідом впровадження компетентнісної моделі освіти, обговорили актуальні виклики в підготовці майбутніх фахівців машинобудівного напрямку та перспективи розвитку галузі.
Захід став платформою для обміну знаннями між викладачами, науковцями та фахівцями, сприяючи вдосконаленню професійно-технічної освіти в Україні. 

*****************************************
Студенти І курсу групи Е- 11-24 Шум  Даніїл та Воскобойник Олександр взяли участь у студентській науково-практичній конференції «Біологічні дослідження - 2024» з доповіддю «Мій улюблений світ природи».
  Керівник проекту - викладач біології 
  Потапова Олена Володимирівна.
*******************************************
06.12.2024р. Сьогоднішня імпреза у стінах Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді стала яскравим прикладом того як громадські ініціативи  можуть стати рушійним чинником у справі виховання вітчизняної молоді.

«Святий Миколай обдарованим дітям» - так була окреслена тема заходу, ініціатором  якого   виступив і наш коледж у  співпраці з  ДОО НСПУ за підтримки власне господарів локації, Дніпропетровської обласної організації ветеранів, ГО «Яхт-клуб «Січ», Дніпропетровської Єпархії ПЦУ.  
Була зроблена вдала спроба відзначити творчих дітей міста та області, які досягли у році, що минає, неабияких особистих успіхів. Позаяк організатори так само прагнули подарувати молодим людям свято, відчути радість ранкової пори життя попри війну. Серед тих позитивів, які сьогодні отримали юні таланти: грамоти від ветеранської спільноти, примірники Всеукраїнського щомісячника «Бористен» та релігійні артефакти. Ну, і справжнього змісту  смачного дню Святого Миколая надали солодощі від ГО «Яхт-клубу «Січ» (президент В. Дідик).
Були й музичні презенти. Їх майстерно підготували студенти  нашого коледжу  акордеоніст Владислав Лускаускас та саксофоніст Іван Білодід.
Як завжди захоплення присутніх викликав виступ зовсім юної дніпрянки Софійки Чабан. Дівчинка і співає, і грає на піаніно, і складає вірші, а її тато боронить Україну від лютого ворога.
Лейтмотивом заходу став виступ заступника голови правління ДОО НСПУ Еліни Заржицької, яка втратила через україно – російську війну єдиного сина Ігоря.
-Творчість допомагає нам пережити цей страшний час….

***************************
21 листопада 2024 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція 
«PRAKTIСЕFEST-2024» на тему «Навчальна та виробнича практики в професійній освіті - запорука успішної інтеграції фахового молодшого бакалавра на ринку праці», в якій взяв активну участь заступник директора з навчально-виробничої роботи Сергій ДРУЗДЬ.
Підчас проведення конференції пройшов он-лайн конкурс студентських презентацій на тему: "Особливості проходження практики в сучасних умовах", в якому здобувач освіти 4 курсу групи ЕП-42-22 
Станіслав Поцерковський представляв свою презентацію про проходження технологічної практики на енергетичному підприємстві  критичної інфраструктури ЕДС-POWER. Презентація за посиланням...
До відеозустрічі з конкурсу презентацій доєдналося більше 100 слухачів, які представляли регіони України від Івано-Франківська до Дніпра. Розглядалося 28 презентацій, які охоплювали різні галузі народного господарства України. 
Ознайомитися з фотозвітом можна за посиланням.... 
*****************************************************
18 листопада 2024 року оголошено переможців XXIII Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок»з інформатики!

Інтернет-олімпіада «На Урок» — цікавий інтерактив для здобувачів освіти та зручний інструмент контролю знань для викладача.Завдання олімпіади - це захопливі інтерактивні завдання, повторення навчального матеріалу вивченого минулого року та актуалізація нового.
Вітаємо переможців:
Диплом І ступеня отримали: Шум Данііл (Е-11-24) та Парфенчук Богдан (Е-21-23)
Диплом ІІ ступеня отримали: Лисенко  Тарас (Е-11-24), Іскра Микита та Микитенко Тимур (Е-21-23)
Диплом ІІІ ступеня отримали: Заіченко Данило, Ковальов Микита (Е-21-23), Крупеніч Олександр (ЕП-32-23)
*************************************
Перейшов екватор освітній процес в першому семестрі 2024/2025н.р.

То ж саме час набуті теоретичні знання підкріпити практичними навичками, вміннями.  Завдання електромонтажної практики для студентів третього курсу не тільки закріпити професійні теоретичні знання з технології робіт, а й  засвоїти заходи безпечного виконання цих робіт, підготуватися до екзамену на отримання ІІ групи  з електробезпеки, конче необхідної, як  для подальшого навчання в коледжі - так і для  професійної діяльності по закінченню коледжу.
Виробничі підрозділи Дніпровського державного аграрно-економічного університету вже традиційно стають базою практики для студентів коледжу. Добре розуміють як важливо надати можливість практикантам-електрикам  отримати навики безпечної організації проведення робіт проректор з АГР університету Курбацький С.В., головний інженер АГЧ університету Белах В.М., вони  особисто опікуються студентами коледжу, які проходять практику в університеті.
Результат буде тільки позитивний, шановні студенти-практиканти, так? Екзамен на ІІ групу з електробезпеки здаємо без проблем?
Спеціальна екзаменаційна комісія, під головуванням директора коледжу Цоколенко М.П., готова до пофесійного спілкування з вами, як з  колегами –електриками.
На світлинах:
Робоча зустріч проректора З АГР агроуніверситету Курбацького С.В. з інженером з охорони праці коледжу Логвіною. О. П.
Проректор з АГР Курбацький С.В. та студенти групи Е-31-22.
Розмова професійна: порушень вимог безпеки праці бути не повинно!Особливості безпечної експлуатації електрогенераторів - питання сьогодні актуальне для багатьох. Студенти групи Е-31-22, інженер з охорони праці Логвіна О.П.

Електромонтажна практика. Консультація з питань охорони праці головного інженера АГЧ університету Белах В.М. та інженера з охорони праці коледжу Логвіної О.П. особливо результативна, коли відбувається в затишному куточку студентського гуртожитку агроуніверситету №3., де виконують денне завдання студенти групи Е-31-22.
************************************************
5 листопада 2024 року
директор коледжу Микола Цоколенко із студентами  Олегом Волошиним, Дмитром Шевченком, Надією Пантюхіною відвідали музей «Літературне Придніпровʼя» та взяли участь у врученні відзнаки імені Василя Макуха першим лауреатам.  
Заснували винагороду Фундація «Промітеїв отвіт»(США) та  Всеукраїнський щомісячник Бористен з метою популяризації героїчного вчинку  Василя Макуха, учасника українського  руху опору в СРСР, воїна УПА.  
5 листопада 1968 року на знак протесту проти комуністичної тоталітарної системи, колоніального становища України, політики русифікації та агресії СРСР проти  Чехословаччини  Василь Макух  здійснив акт самоспалення на Хрещатику у Києві.
Голова  Дніпровського товариства політвʼязнів та репресованих Іван Дремлюга повідомив про ініціативу громадськості щодо вшанування памʼяті Василя Макуха, який  проживав з сімʼєю у  нашому місті. 

Перед присутніми виступила пані Ольга,  донька  Василя Макуха. Учасники заходу переглянули фрагмент документального фільму про українця, який боровся за  Україну та не зміг змиритися з окупацією, як із вторгненням радянських військ до Чехословаччини.
Відзнаку імені  Василя Макуха  отримали 8 діячів культури, науки, освіти та громадського життя. Віктор Рудь (США) відзначений за системні публікації у світових мас-медіа, які розкривають злочинну суть  московського націонал-шовінізму. З ним присутні на урочистому заході спілкувалися  через Інтернет.
Михайло Рябцев (м. Дніпро, Україна)  одержав  диплом за багаторічні дослідження  життя і боротьби  Василя Макуха.

Проректору з науково-педагогічної роботи і розвитку  Дніпровського  державного аграрно-економічного університету  Сергію Соколу (м. Дніпро, Україна) вручили нагороду за багаторічну плідну працю щодо національно-патріотичного виховання студентської молоді. 

***************************************
30 жовтня 2024 року здобувачі освіти та викладачі ВСП «Фаховий коледж електрифікації Дніпровського державного аграрно-економічного університету» взяли участь у Всеукраїнській конференції науково-творчих робіт «Козацтво - традиції через роки» на базі ВСП «Криворізький фаховий коледж Національного університету».
Студенти представили на конкурсі такі науково-творчі роботи:
1. Шаповал Андрій (гр. Е-21-23) «Військова історія України».
2. Парфенчук Богдан (гр. Е-21-23) «Запорізька Січ як політичний та військовий центр».
3. Крикун Максим (гр. Е-31-22) «Історія українського козацтва».
4. Троян Олександр (гр. Е-31-22) «Нестор Махно - «Батько Махно».
5. Кравченко Анна, Лукаускас Владислав, Моськін Данило, Сітковський Ярослав (гр. ЕП-22-24) «Видатні постаті України».
Ця конференція дала змогу студентам коледжу виступити зі своїми доповідями, а також отримати вагомий досвід, послухавши виступи здобувачів освіти інших навчальних закладів.
У результаті участі отримані сертифікати «За визначні досягнення».
Бажаємо подальших творчих здобутків нашим студентам!

*********************************************
Сесія цього року цікава для студентів заочного відділення...
Вони проходять навчання у лабораторії з предметів "Електропривод" та "Електротехнології". Такий досвід як провести роботи самостійно по методичним вказівкам, за необхідності отримати консультацію викладача - це дуже ефективний метод отримання знань. Так вже вийшло, що знання саме ці студенти вирішили отримати набагато пізніше, ніж закінчили школу. Що ж привело їх до навчального закладу? Цікаво, що відповідь для кожного буде своя, але дійсно, вирішальним є отримання саме таких знань у коледжі на особистій практиці для застосування її в подальшому, розумінні технології виконання робіт.

Одним з прикладів цікавої історії вибору для себе саме нашого коледжу для підвищення своєї кваліфікації є історія Олени. Її поява у коледжі, за її словами, є передбаченою: мрія отримати знання з електрифікації повинна була реалізуватись, незважаючи на те, що вища освіта вже наявна і потреба була лише внутрішня - бажання навчатися, отримати знання в електроенергетиці, яка стала для нею професією. 

Навчання у коледжі несе дослідницький характер отримання знань, збільшує можливість застосування отриманої інформації на практиці, надихає студентів і діючих фахівців до реалізації проектів енергетичного спрямування. Такий результат отримання знань є передбаченим, коли зацікавленість поєднується з необхідністю підвищувати рівень своїх знань, розвиватися і будувати майбутнє електроенергетики.
Студентка заочного відділення гр. ЕЗП-33-22 Олена ЧЕПЕЛЕНКО
*************************************
Напередодні Дня української писемності та мови, що відзначається 27 жовтня, українці по різних куточках світу писали радіодиктант національної єдності.
Адміністрація, співробітники та студенти коледжу не залишились осторонь цієї важливої події та долучилися до наймасштабнішого флешмобу країни.

Цьогоріч авторкою диктанту стала письменниця Оксана Забужко, текст читав військовий та поет Павло Вишебаба. Текст диктанту «Магія голосу» обʼєднав усіх, хто цінує та поважає рідну мову, прагне вдосконалити рівень своєї грамотності. Процес написання диктанту та любов до української мови вкотре згуртовує навколо себе. Плекаймо та шануймо нашу мову!

**********************************************
24 жовтня на виховній годині за участі кандидатки філологічних наук, мовної експертки громадської організації «ГОЛОС ПРО»  Катерини Карасьової  говорили про сучасні тенденції  української мови.

Мовна тренерка розповіла про  особливості використання  української мови у різних життєвих ситуаціях, нові норми і правила.

Студенти брали активну участь в експерименті «Відібрало мову»,  рольовій грі «Актор», добирали до запозичених слів українські відповідники, згадували аутентичні українські слова, вчилися правильно утворювати форми кличного відмінка та підбирати фемінітиви - жіночі відповідники професій, звань і посад.

Під час  заходу студенти отримали поради, корисні посилання на сайти :«Словотвір» ,«Словник фемінітивів». А також джерела: «Антисуржик» (Авторка : Олександра  Сербінська), «Реєстр репресованих слів» (Авторка: Орися  Демська- Кульчицька).
**********************************************
24 жовтн
я 2024 року з ініціативи викладача англійської мови Миронової Ольги Петрівни в конференц-залі коледжу був проведений відкритий студентський захід на тему: «Література, поезія, музика Великобританії та Ірландії».
Мета заходу: поглибшити знання англійської мови; розширити знання студентів про життя та творчість письменників та поетів, а також допомогти молоді знайти дійсно «справжніх друзів».

Недарма одне з англійських прислів’їв говорить: «Вибирай письменника, як вибираєш друга» (“Choose an author as choose a friend”).

24 жовтня – всесвітній День Організації Об’єднаних Націй (ООН). Англійська мова – одна з шести головних мов ООН, найголовніша робоча мова ООН. Це офіційна мова Об’єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії, США, Канади, Нової Зеландії, Австралії, Ірландії, одна з мов Індії, багатьох країн Африки.

Знання іноземної мови завжди було ознакою високою культури, освіченості. Не випадково кажуть: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». Ці слова належать відомому німецькому поету, вченому Й.В. Гете. Вивчення іноземної мови дуже корисне. Воно допомагає зміцнювати дружбу та взаєморозуміння. Це мова комп’ютерних технологій, науки, спорту, бізнесу, політики. Англійською мовою творили свої безсмертні шедеври У. Шекспір і Дж.Байрон, Р. Бернс і В. Скотт, О.Уайльд і К. Дойл, багато інших.

Студенти слухали вступне слово викладача Миронової О.П., а далі представили свої презентації й доповіді. Захід супроводжувався музичним акомпануванням й декламуванням віршів та уривків з творів англомовних письменників і поетів на мові оригіналу та з перекладом на українську мову.
Музичні твори англійського фольклору були виконані студентом коледжу Лукаускасом Владиславом (гр. ЕП 22-24) у супроводі акордеону.
Після заходу студенти представили свої творчі роботи до даної теми.

Активну участь у заході прийняли наступні студенти коледжу:
І курс група Е-11-24: Кравець Денис, Лисенко Тарас, Тарасенко Олександр, Шум Данііл  
ІІ курс група ЕП-22-24: Кравченко Анна, Лукаускас Владислав, Таран Кіріл, Шапіров Богдан,
ІІІ курс, група Е-31-22: Вихренко Максим, Крикун Максим, Троян Олександр,Шевченко Олександр.

********************************************************
14 жовтня 2024 року
на виховній годині студенти групи Е-41-21
(куратор М.І.Вдовиченко) навчалися вирізняти фейкову інформацію від правдивої за допомогою простих способів, які показала тренерка громадської організації «Голос ПРО» Марина Бойко під час презентації теми: «Медіаграмотність під час війни: фейки та медіабезпека».
Уміти вирізняти правду від брехні - це навичка, що може убезпечити від негативних впливів ворожої пропаганди та неякісної інформації у ЗМІ.
Як зазначила представниця громадської організації Марина Бойко, медіаграмотність під час війни допоможе не лише орієнтуватися у інформаційному просторі, а й повсякчас зберігати емоційну та психологічну стійкість, уникати масової паніки, ухвалювати правильні рішення на основі реально перевіреної інформації.

Вона надала декілька порад, як вберегтися від брехні.
Викликати сумнів має інформація, в якій:
не вказано першоджерело;  сенсаційний заголовок має більше суджень, ніж фактів; є граматичні, орфографічні, синтаксичні помилки та фрази, перекладені Google - перекладачем;   думки та оцінки подаються як факти; спираються на повідомлення із соціальних мереж, які перевірити найважче.
По завершенню  були наведені джерела, сайти та платформи, де можна отримати базові знання з медіаграмотності, ефективно перевірити достовірність фото та відео, а також істинність інформації.


*******************************************
04.10.2024р. Урочистий захід з нагоди Дня працівників освіти відбувся  у конференц-залі  коледжу.
 З вітальним словом до колег звернувся директор Микола Цоколенко:
– Дорогі працівники освіти! Вітаю Вас із нашим професійним святом! У  цей непростий воєнний час  ваша робота, повʼязана з навчанням та вихованням молодого покоління українців, є надважливою!
У день Нашого професійного свята бажаю Вам міцного здоров'я, мужності, стриманості та великого терпіння, адже виховання та навчання ніколи не було легкою справою.

За багаторічну сумлінну працю,  високий рівень професіоналізму з підготовки фахівців, особистий внесок у розвиток освітньої галузі, навчання та виховання молоді працівникам коледжу Цоколенку М.П., Вербіцькій О.Т., Джужі В.І., Солдатовій О.І., Потаповій О. В. були вручені грамоти департаменту освіти та науки Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

Подяки директора коледжу отримали:
«За залучення студентів до наукової роботи» -  Потапова О.В.;
«За інноваційне керівництво групою та організацію захисту кваліфікаційних робіт» - Красільна О.С.;
«За розвиток і розкриття індивідуальних здібностей студентів академічної групи та посилення мотивації до навчання» - Логвіна О.П.;
«Куратор навчального року 2024» - Бондарь С.А.
Дипломом переможця конкурсу «Викладач року 2024» нагороджена Крюченко Ю.Ю.

********************************************
До Дня захисників і захисниць УКРАЇНИ
  у гуртожитку коледжу відбулася виховна і мистецька імпреза.  Головними гостями  стали  українські герої. А саме : Максим Лисенко та Дем’ян Дудля. 



Перший  захищав Україну на Харківщині. Дем’ян Дудля мужньо боровся із російськими загарбниками на Луганщині, отримав важке поранення результатом якого стала висока ампутація лівої ноги. Але навіть у такому стані мужній юнак продовжує працювати на українську Перемогу. Нині Дем’ян готується до Ігор нескорених, котрі мають відбутися взимку в Канаді. Присутнім було цікаво послухати як захисник України готується до цих  престижних міжнародних змагань ветеранів.
Окрема пошана  майстрам, які взяли участь  у заході: виконавцю Петру Ткаченку та авторці  співаної поезії Олесі Чайці. Ці обдаровані патріотичні митці достукалися до самих сердець присутніх своїми пісенними творами.



Своєрідним лейтмотивом імпрези став виступ заступника голови правління ДОО НСПУ Володимира Кільченського , який спираючись на сюжети своїх історичних романів «За київським часом» і  «Скарби Ненаситця», яскраво  описав витоки людожерського расизму.



За визначенням директора ВСП «Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ» Миколи Цоколенка, подібні імпрези - це  потужний засіб національно-патріотичного  виховання  студентів.


**********************************************************
24.09.2024 р.  було  проведено   відкрите  заняття з дисципліни  «Фізика  та  астрономія»,  викладач  БИЧКОВА  Юлія  Василівна.

Відкрите   заняття  відбулося  на  І  курсі  в групі  Е-11-24. Заняття  відвідали  директор  ЦОКОЛЕНКО Микола Петрович,  завідувач НВМ  (на правах заступника директора з НВР) ДРУЗДЬ Сергій Миколайович, голова  циклової  комісії  загальноосвітньої та гуманітарної  підготовки КРЮЧЕНКО Юлія Юріївна.
Тема   відкритого заняття:  «Маса. Закони  Ньютона та їх
застосування для розв’язування задач».

Мета  заняття: поглибити знання про закони Ньютона, систематизувати навчальний матеріал з  теми, розкрити практичне і світоглядне значення законів класичної механіки.

Були  представленні  презентації  здобувачів  освіти, а саме:
БЕЗТАЛАННА Аліна на тему: «Маса»



ШУМ  Даніїл представив   презентацію на  тему:  «Закони  Ньютона  та  їх  застосування».



Олександр ТАРАСЕНКО  розкрив наступне  питання  в презентації: «Розв’язування задач»



У кінці заняття  був проведений фізичний  диктант.
******************************************************
Неймовірно талановиті студенти нашого коледжу під керівництвом викладача історії Дяченка І.А. та викладача української мови Крюченко Ю.Ю. долучилися до естафети єдності до Дня Українського козацтва (свято Покрови) та Дня захисників і захисниць України «Ми - нащадки козацької слави», організовану Державною установою «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»
Подивитися відеоролик можна за посиланням...
******************************************************
23 вересня на виховній годині за участю Аліни Дябло,старшого уповноваженого 1-го сектору управління протидії кіберзлочинам в Дніпропетровській області департаменту кіберполіції Національної поліції України, йшлося про різні види злочинів, що здійснюються за допомогою компʼютера і мережі Інтернет. Обʼєктом кіберзлочинців може стати будь-який користувач Інтернету.

Представник поліції розповіла про фішинг - найпоширеніший вид злочину, який шахраї використовують, щоб дізнатися особисту інформацію для подальшого незаконного використання. Найчастіше викрадають облікові та особисті дані. Жертви фішингу переходять за посиланням на несправжній сайт і потрапляють в пастку шахраїв. Також злочинці використовують шахрайські публікації із пропозицією отримати соціальні виплати від благодійних і міжнародних організацій та скеровують довірливих користувачів на сайт- двійник та отримують необхідну інформацію.
Старший уповноважений управління протидії кіберзлочинам Аліна Дябло дала декілька порад щодо того, як вберегти себе від кіберзлочинців:
- ніколи не натискати на посилання в небажаних повідомленнях в електронній пошті, текстових повідомленнях, соціальних мережах, якщо просять розкрити конфіденційну інформацію;
- створювати унікальні паролі для кожного облікового запису та періодично їх замінювати;
- використовувати інструменти конфіденційності та безпеки Google  та інших браузерів.
А також розповіла студентам  як подавати електронну заяву до поліції в разі вчинення кіберзлочину та побажала бути уважними користувачами Інтернету.

*******************************************
16.09.2024 року за ініціативи директора коледжу Миколи ЦОКОЛЕНКА здобувачі  освіти  4 курсу, які  навчаються за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» відвідали сучасне виробниче енергетичне підприємство критичної інфраструктури "EDS  Power", яке  входить до складу "EDS UKRAINE".



Екскурсія розпочалась зі знайомства з підприємством. В сучасному прес-центрі  EDS пройшла  демонстрація презентації, на  якій була донесена інформація про саму компанію, технологічні процеси виробництва та найсучаснішу продукцію, яка виготовляється для енергетичної сфери нашої країни.  Надалі ведучий  спеціаліст компанії провів екскурсію  по виробничим потужностям. Здобувачам продемонстрували сучасне обладнання для виготовлення застосування в електроенергетиці.



Значна увага в компанії приділяється охороні  праці, на що було наголошено і продемонстровано, та заходам соціального захисту працівників.
В компанії EDS облаштована кімната, яка дає можливість прийняти працівників та звичайних людей, які шукають прихисток з територій де ведуться бойові дії.



Для здобувачів освіти було проведено  анкетування щодо компаніїї та отриманих вражень від екскурсії.
За результатами екскурсії, представник компанії  запросив студентів до проходження практики,  коледж  та  EDS уклали договір на проведення виробничо-технологічної практики, в подальшій співпраці заплановано організація дуальної освіти та подальше працевлаштування випускників за спеціальністю.


******************************************************
16 вересня 2024 року виховна година була сповнена яскравих вражень для групи Е-31-22 (куратор Потапова О.В.), адже всі  разом вони відвідали КЗ «Музей спротиву голодомору», де для них провели лекцію-екскурс «Українські народні свята у вересні».
Методист відділу наукової та методичної роботи Віра Аннусова знайомила  студентів із різноманіттям українських свят вересня, традиціями та звичаями українського народу.



За новим православним календарем першого вересня церковне новоліття, церква згадує памʼять Симеона Стовпника і матері його Марфи. У народному побуті цей день має назву Семена. В українській культурі склалися певні форми соціалізації поколінь. Зокрема, в цей день за давнім українським народним звичаєм, який походить із княжих часів, хлопчика, якому виповнилося 5-7 років садили на коня. Практикували «пострижини»
як символ переходу з однієї вікової категорії в іншу ( немовля-дитина-отроча-доросла людина). Першу стрижку  по-особливому хлопчику робили після досягнення семи років, а дівчатам заплітали коси.
Михайлове чудо (06 вересня) наші предки відзначали пишними гуляннями, ходили в гості один до одного, запрошували сусідів або друзів, влаштовували братчини-сімейні зустрічі. Також було прийнято здійснювати добрі справи  і  залагоджувати конфлікти. Було заведено дарувати алтею - популярну рослину, яка в народі отримала назву «дикої троянди». Таким способом висловлювали бажання залишити сварки у минулому.
Друга Пречиста (08 вересня) - це свято, яке має глибоке коріння в українській культурі. Традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати  як продовжувачку роду. Після богослужіння  збирали веселі гостини. В цей день дівчата спалювали свої поношені хустки, а також проходив ярмарок наречених, на якому приймали у дівочу громаду. Якщо старша сестра незаміжня, то молодшу сестру у громаду не запрошували. З цього дня можна будо засилати сватів до дівчат. Важливими були походи дівчат по калину, які відбувалися протягом вересня. Гроно калини перевʼязували  червоною стрічкою і вивішували під стріхою, що означало згоду на засилання сватів.
Свято Трохима (19 вересня). Знайомство хлопця і дівчини в цей день вважалося магічним та провіщало щасливе сімейне життя.
Студенти  обрали участь у народних обрядах та забавах, вивчали народні прислівʼя та приказки.



Не обійшлося без частування  ласощами української кухні, які приготувала  Віра Петрівна Аннусова, педагог, яка збирала усну історію Східної Луганщини до окупації рідного краю російськими військами у 2014 році.
******************************************
Не встигли студенти нового набору приступити до занять, а циклова комісія професійно-практичної підготовки розпочала свою роботу з навчально-ознайомлювальної практики. Основне завдання практики ознайомити студентів з майбутньою професійною діяльністю на виробництві, прищепити їм навички і виконання найпростіших робіт загального характеру, уміння спілкування в трудовому колективі господарства, повагу до обраної спеціальності, залучення до виробничої діяльності.
Навчально-ознайомлювальна практика у ВСП "Фаховий коледж електрифікації Дніпровського державного аграрно-економічного університету" є важливою складовою підготовки студентів в галузі електрифікації та електротехніки.
Студенти в змішаному форматі відвідали  різні підприємства та спеціалізовані лабораторії коледжу, ознайомилися з реальними процесами електрифікації та електротехнічного виробництва. Після проходження практики студенти  чітко усвідомили своє місце і роль як молодшого спеціаліста в структурі управління виробництва.



Одним із таких передових підприємств є компанія ЕДС холдинг, на якій з екскурсією побували наші студенти. EDS- холдинг з горизонтальною інтеграцією, яка дозволяє мати власні технології і компетенції в розвитку проєктів, проєктуванні, будівництві об'єктів енергетики, виробництві електрообладнання, експлуатації об'єктів енергетики.
Основна спеціалізація - будівництво об’єктів енергетики, у тому числі проєктування та будівництво промислових СЕС в форматі EPC.



Ознайомлення з структурою і можливостями холдингу ЕДС



*******************************************************
9 вересня 2024 року на  виховній годині згадували 80-ті роковини початку масових депортацій українців з їх етнічних територій, що перебували у складі Польської Народної Республіки - Лемківщини, Західної Бойківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя.
Депортації були спланованими акціями двох тоталітарних режимів СРСР і Польщі, що тривали з 1944-1951 рр. і відбувались із застосуванням методів державного терору, брутальним порушенням прав людини. На відміну від виселення поляків з Західної України депортації українців з їх етнічних земель мала ознаки етнічних чисток. Добровільне виселення з рівноцінним відшкодуванням майна обернулось колгоспним рабством, голодом та злиднями, роками принижень та поневірянь без права повертатися на рідні землі. Цю трагедію повинні памʼятати покоління українців.
На захід з вшанування памʼяті  жертв примусового виселення  та нагадування про одну з найбільш трагічних сторінок новітньої історії української нації запросили голову Дніпровського товариства політвʼязнів і репресованих та регіональної комісії з реабілітації Івана Дремлюгу та члена товариства Василя Дудка.



Іван Дремлюга розповідав студентам (онлайн), викладачам і адміністрації про хвилі депортації українців з етнічних земель, мотиви етноциду та наслідки трагедії. Із 1944 по 1946 р. на територію УРСР депортували близько півмільйона українців, під час акції «Вісла»-150 тисяч, у 1948-1951 роках ще понад 41 тисячу. Загалом майже 700 тисяч українців вимушені були покинути свої домівки.
Деякі з родин українців, депортованих у 1944 -1951 роках після 2014 року знову стали жертвами Кремля. Драматичну історію своєї родини розповів Василь Дудка, який був народжений у Хабаровському краї, де його батьки, депортовані з Прикарпаття, перебували на засланні. Повернувся до України, навчався в гірничому училищі, працював на шахтах Донбасу, а у 2014 році через російську окупацію Донецька був змушений покинути своє житло і переїхав до м.Дніпро.
Нинішні і колишні злочини з ознаками геноциду щодо українців мають бути засуджені на міжнародному рівні, бо непокаране зло має тенденцію  відновлюватись і зростати.


**********************************************
Найважливіша подія у житті кожного першокурсника - урочиста посвята
у студенти. Так, 2 вересня 2024 року у ВСП "Фаховий коледж електрифікації Дніпровського державного аграрного-економічного університету" відбулася така церемонія.
Студентів привітав директор коледжу Микола ЦОКОЛЕНКО, завідувачка
денним відділенням Ганна СОУР, завідувач навчальними майстернями на
правах заступника директора з навчально-виробничої роботи Сергій ДРУЗДЬ, методист коледжу Людмила ШЕЄНКО, голова циклової комісії загальноосвітньої та гуманітарної підготовки Юлія КРЮЧЕНКО, а також куратори груп Е-11-24 Юлія БИЧКОВА та куратор групи ЕП-22-24 Олеся КРАСІЛЬНА.
Це свято є особливим і для старшокурсників, адже вони прагнуть
поділитися досвідом. Голова студентського самоврядування - студент групи Е-41-21 - Максим АНТОНОВ передав Ключ знань як символ мудрості, витримки та терпіння старостам груп нового набору, а саме студенту групи Е-11-24 Михайлу НАЙДЬОНОВУ та студенці групи ЕП-22-24 Анні КРАВЧЕНКО.

**********************************************
16 серпня 2024 року  відбулась зустріч адміністрації коледжу зі студентами першого курсу, зарахованими на навчання за державним замовленням на основі повної загальної середньої освіти та дипломів кваліфікованого робітника.
Директор  Цоколенко  М.П.  звернув увагу присутніх на історію та традиції коледжу, який є  відокремленим структурним підрозділом Дніпровського державного аграрно-економічного університету, а також на обрану спеціальність, яка забезпечить успішне  професійне майбутнє.
На загальних  організаційних зборах здобувачів освіти та їх батьків  заввідділенням  денної  форми навчання Соур Г.В. розповіла про особливості освітньої програми, призначення і роль окремих навчальних дисциплін, графік навчання та систему оцінювання знань. Акцентувала увагу на спільній відповідальності батьків і працівників коледжу в підготовці  майбутніх фахівців.

На загальних зборах були підписані договори про навчання. Студенти, які приїхали  з інших міст  та селищ познайомились з вихователем гуртожитку та правилами проживання.

**********************************************************
09 серпня 2024 року
студенти закладів передвищої і вищої освіти передали військовим 128 бригади територіальної оборони  Дніпра два автомобілі - Volkswagen  Т 4 та Kia Sorento.За кілька місяців було зібрано 250 тисяч гривень для надання допомоги військовим.

У цій сумі є частка з волонтерського фонду  нашого коледжу та студентів груп  Е-41-20 (куратор О.П. Логвіна), Е-31-21 (куратор М.І. Вдовиченко), ЕП-22-22 (куратор С.А. Бондар). Молоді благодійники підтримали ініціативу голови студентського самоврядування Максима Антонова та долучилися до збору коштів для військових, які захищають Україну і нашу свободу. Кожен внесок має велике  значення, бо на зібрані студентами міста кошти придбали два автомобілі. Одна машина відправиться на передову для виконання  бійцями завдань на Запорізькому напрямку, а друга машина  буде використовуватись  співробітниками служби психологічної підтримки наших військових.  Сержант 128 бригади ТрО Дмитро Каюк подякував студентам коледжів та вузів за грошову допомогу та показав присутнім уламки збитих російських дронів.
Незабаром військові трофеї покажуть жителям Дніпра.

Допомагаємо ЗСУ - наближаємо нашу перемогу !
***********************************************************
02 серпня 2024 року пройшли загальні збори студентів груп нового набору
, зарахованих за результатами вступної кампанії (Наказ № 43 від 29.07.24) на денну форму навчання на основі базової середньої школи та адміністрації коледжу  щодо підписання договорів на  навчання. Неповнолітні були присутні разом з батьками.

У зустрічі взяв участь директор Микола Цоколенко, який розповів про  історію коледжу та спеціальність, за якою здійснюється підготовка фахівців, побажав наполегливості й успіхів у навчанні. Завідувачка відділенням денної форми навчання Ганна Соур розʼяснила особливості навчального процесу, а  заступник директора з адміністративно-господарської роботи і голова первинної профспілкової організації Микола Сахно - правила поселення та проживання у гуртожитку.

Під час зібрання студенти першого курсу та їх батьки одержали відповіді на свої запитання «з перших вуст». Найактивніші з батьків виявили бажання створити Батьківську раду з метою розвʼязання найважливіших питань навчання та виховання своїх дітей та захисту їх законних інтересів.

*********************************************************
5 липня 2024 року відбулось вручення дипломів випускникам 2024 року.
З привітальним словом до здобувачів освіти, яким присвоїли кваліфікацію фаховий молодший бакалавр, звернувся директор коледжу М. Цоколенко.
Наказ про відрахування у звʼязку із закінченням навчання зачитала завідувачка денним відділенням Г. Соур.


Куратори груп Е-41-20 , ЕП-32-21 О.Логвіна  та О.Красільна, які впродовж навчання вболівали за своїх учнів не менше, аніж батьки, звернулися зі словами підтримки та побажаннями успіхів у професійному та особистому житті.


Вітали випускників гості заходу- вихованці клубу Дніпровського державного аграрно-економічного університету. Учасниці вокального ансамблю «Агро-Арії» (керівник Лариса Зозуля) співали пісні «Сила роду», «Це красиво», «Моє літо»; а Софія Саркісян виконала вірменський танок «Букет квітів».


Усі присутні проводжали випускників  гучними оплесками, щирими побажаннями успіхів у професійній діяльності.

В добру путь, випускники!
*************************************************************
02.07.2024 року відбулося останнє засідання педагогічної ради коледжу.
Підведення підсумків 2023 - 2024 навчального року
Нагородження студентів і викладачів грамотами і дипломами.

На світлинах нагородження студента групи Е-11-23  Шаповала Андрія за участь і перемогу в номінації кращий практик міського конкурсу "Кращій знавець хімії", нагородження викладачів Олени ПОТАПОВОЇ, Сергія ШИКУТИ, Ганни СОУР та Олесі КРАСІЛЬНОЇ

Привітання викладачів за підготовку студентів до участі в регіональному конкурсі з фахових дисциплін.

********************************************
Медійникам розповідали про особливості вступної кампанії 2024 року.
 
У гарячу пору цьогорічної вступної кампанії, яка надзвичайно ускладнена війною і провальною демографією, адміністрація нашого  освітнього закладу шукає ефективні шляхи до спілкування з потенційними абітурієнтами. Завжди результативна у таких випадках є співпраця з мас – медіа.
Ось чому  у  коледжі радо вітали знімальну групу медіа - холдингу  «Наше місто».

Журналістів цікавила специфіка організації вступу до закладів фахової передвищої освіти в умовах військових дій, громадський запит щодо професії електрика через системні проблеми в країні у енергетичній галузі, ті новації, які пропонують вступникам у нашому освітньому закладі.
На ці та інші питання відповіли  у своїх  інтерв’ю директор Микола Цоколенко та завідувачка денного відділення, керівниця дуальної форми навчання Ганна Соур.

********************************************
Гарна співпраця склалася поміж нашим освітнім закладом та Дніпропетровською обласною організацією Національної спілки письменників України. Вже проведено чимало цікавих національно-патріотичних заходів, де ми виступає правдивими партнерами в підготовці    тієї чи іншої імпрези. Між іншим, у найближчий час заплановано ще одна зустріч за участю літераторів області.

"Чи бачать небеса котів" - колективний всеукраїнський прозовий збірник як символ нашої пам'яті  про трагедію на житловому масиві Перемога у Дніпрі. Ідея  створення  та активна участь  у виданні належить  літераторам з Дніпропетровська обласна організація НСПУ.

А ще всіляко прагнемо залучати наших партнерів до нових і важливих патріотичних проектів. Ось чому сьогодні  директор коледжу Микола Цоколенко побував на засіданні Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Дніпровській міській раді разом з головою правління ДОО НСПУ Фіделем Сухоносом. 

У наших спільних  планах,  зокрема,  організація центрів патріотичного виховання на базі  нашого  освітнього закладу. Проект доволі амбітний, позаяк шукаємо однодумців серед впливових владних чинників. Сподіваюся що пропозиції і думки, які озвучив на засіданні Микола Петрович знайдуть своє продовження у конкретних кроках і діях.
********************************************
Знати правду про Маріуполь.
20 травня студенти 3 та 4 курсів, викладачі коледжу зустрілися з Євгеном Тузовим, - українським громадським діячем, волонтером, колишнім тренером з вільної боротьби та змішаних єдиноборств. Під час повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну він був організатором та керівником найбільшого сховища у Маріуполі. Займався забезпеченням гуманітарною допомогою мешканців міста, планував та координував роботу декількох бомбосховищ, де надав притулок понад 6 000 маріупольців. 
Завдяки запровадженим гуманітарним місіям вдалося евакуюватись усім місцевим жителям цього сховища без жодних людських втрат.  21 березня 2022 року Євген виїхав до Дніпра разом із сімʼєю, де заснував хаб «Шатер» для тимчасово переселених осіб. 
Його діяльність показана у стрічці «20 днів у Маріуполі», яка здобула премію «Оскар», як найкращий  повнометражний документальний фільм (2024).
 
Євген Тузов також є ініціатором та організатором благодійного показу цього фільму у містах України. Він демонстрував його у різних аудиторіях вже  47 разів, а в нашому коледжі відбулось сорок восьме представлення вражаючих свідчень тих, хто пережив трагічні події перших тижнів бойових дій у Маріуполі під час повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну у 2022 році та на власні очі бачили військові злочини, які здійснювала російська армія.
Трагедія українського  Маріуполя  сьогодні відома усьому світові. Про звірства нелюдів з півночі, у цьому колись чудовому  місті,  поширюють інформацію усі люди доброї волі. Але найбільше для розповсюдження  правди про звірства  рашистів зробила оскароносна документальна стрічка  Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». У 94 хвилинах фільму зафіксовані жахи російських злочинів: смерті дітей, масові поховання, розбомблені багатоповерхівки, пологовий будинок та інші.
Євген Тузов не просто показав  студентам і викладачам документальний  фільм, а й розповів багато цікавих фактів про перебування в оточеному російськими військами місті.

Всі ми повинні знати правду про Маріуполь. Аби не пробачити нелюдам їх геноцид стосовно українців, аби у подальшому унеможливити такі трагедії нашого народу. І честь та сердечна подяка Євгену Тузову за його подвижництво. А також за сміливість, дивовижну силу духу, вміння організовувати і надихати людей на досягнення результату в надскладних умовах воєнного лихоліття.
********************************************
Всесвітній день вишиванки тепер відзначають у понад 100 країнах світу.
В Україні святкують День вишиванки щороку у третій четвер травня.
Державним святом воно досі не стало, однак щороку все більше і більше людей долучаються до відзначення.
Вишиванка - символ України, генетичний код нації. Через трагічну долю нашого народу це вже давно не просто одяг, а маркер своєї національної ідентифікацї. Отож, свято має не аби яке виховне значення. А тому сьогодні у стінах нашого коледжу більшість із співробітників та студентів порадували колег та присутніх чудовим вишитим вбранням. Позаяк, протягом неформального спілкування та під час експрес-зібрання педагогів та вихованців, організатори свята у стінах коледжу розповіли про історію свята вишиванки, його розвиток та значення цього національного одягу в житті українського соціуму.

На світлині популяризатори Всесвітнього дня вишиванки в нашому колективі.
Зліва направо PRменеджер Фідель Сухоніс, соціальний педагог Людмила Громовик, директор Микола Цоколенкота викладач фізичного виховання Сергій Бондар.
********************************************
«Dnipro Education City»— це наймасштабніший освітній івент року.
Минулої неділі 12 травня 2024 року заклади фахової передвищої та професійної освіти познайомилися зі своїми майбутніми абітурієнтами в  міському парку імені Т.Шевченка.

Як не прикро, але постійні повітряні тривоги стали на заваді розкриттю усіх можливостей зазначеного профорієнтаційного заходу. Зокрема, наш коледж не зміг продемонструвати презентаційний відеоролик, так само забракло часу для виступу наших  представників на загальній сцені «Dnipro Education City». Але попри все це, ми однозначно можемо стверджувати про успішність нашого коледжу в цій важливій загальноміській профорієнтаційній  акції.

Адміністрація  змогла нестандартно організувати роботу агітаційного  намету  нашого освітнього закладу.  Так  ідея соціального педагога Л. Громовик  щодо проведення  вікторини з питань електроенергетики з тематичними призами,- світлодіодними лампочками, привертала увагу до агітаційного намету фахового коледжу електрифікації.

Голова циклової комісії професійно-практичної підготовки, викладач електротехнічних дисциплін В. І. Джужа надавав лаконічні та компетентні роз’яснення,чому слід обирати вступникам наш коледж, які постійно були у центрі уваги відвідувачів «Dnipro Education City».
Викладач основ автоматики, куратор групи Е-11-23 С.Ю.Шикута розповідав про переваги нашого коледжу та не раз згадував, що є випускником коледжу електрифікації. З огляду на його доброзичливість та природний магнетизм,це справляло сильне враження на молодих людей.

У розпал заходу до нашого намету завітав директор музею історії ДДАЕУ, кандидат історичних наук Андрій Шевченко. Як сам він зазначив, з метою запозичення «ноу-хау» у сучасній профорієнтаційні роботі.
Підсумовуючи зусилля колективу коледжу у проведенні важливого заходу для цьогорічної вступної кампанії, директор коледжу М.П. Цоколенко зазначив коротко:«Застарілі й раніше прийнятні форми залучення абітурієнтів нині не працюють. Ми повинні адаптувати їх до вимог нашого динамічного і воєнного сьогодення».
********************************************

Дорогі  колеги, студенти!
5-го травня одне з найбільших християнських свят – Воскресіння Христове! Це свято має особливе значення, адже об'єднує  людей добрих намірів надією.  Наша країна зустрічає його у важке воєнне лихоліття. І тим  більш значуща кожна дата календаря,  котра свідчить про прагнення українців жити у вільному світі, бути рівними серед рівних. 
Наш освітній заклад, попри важку теперішню днину, гідно тримає виклики, які принесла війна. Не припиняються регулярні соціальні виплати як студентам так і викладачам, безперебійно працює інфраструктура коледжу, сповна реалізується навчальна програма, хоча з урахуванням сьогоднішніх реалій.
Зі святом!
Нехай  Ваш дім  завжди буде надійним острівцем в цьому непростому сьогоденні  військової доби,
нехай він буде сповнений добра і турботи все життя!
Нехай ніколи не забудеться святість Христа, і в серцях близьких людей  пануватиме непохитна віра, міць і сила Христа!
Нехай цей день творить чудеса, дарує вам здоров’я, натхнення, душевне тепло, турботу близьких і любов!
Нехай Господь буде з вами завжди!
Весна несе нам свої мрії та надії.
День, коли світиться радість в очах, і яскраве сонечко шле свої ласкаві промені на землю.
Нехай у серці світлі гімни звучать, і чується голос,
Христос Воскрес....
Микола Цоколенко,
директор ВСП «Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ»
********************************************

З 15.04.2024 по 25.04.2024 відбулася декада циклової комісії професійно-практичної підготовки.
Електроенергетика України є базовим сектором державної економіки та фактично однією з найстарших. Генерацію електричного ресурсу побудовано на атомній енергетиці, процесах спалення мазута та вугілля, біологічного палива та природного газу.
Крім того, в Україні вже зараз використовують відновлювальні джерела, такі як сонячна енергія, вітряки та водні станції. Сектор є пріоритетним для держави, та формує значну частку національної економіки.
Висококваліфікований фахівець в галузі електроенергетики сьогодні — створення основи для подальшої поетапної перебудови енергетичної системи в відповідності до Європейського зеленого курсу!
Протягом декади студенти спеціальності 141" Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" демонстрували засвоєні компетентності зі спеціальних дисциплін.
Брали участь у заходах, олімпіадах і фахових конкурсах. 
На початку декади було оголошено про проведення конкурсу рефератів з «Енергозбереження» та плакатів з «Економія енергоресурсів у побуті»
Участь у конкурсі взяли студенти всіх курсів, малюнки були розміщені на стенді коледжу.
 
15.04-24.04.24 викладач Микола ВДОВИЧЕНКО та студенти ІІІ курсу провели конкурс рефератів з дисципліни  «Електропривод с/г машин». Студенти активно долучилися,1 місце отримав студент групи Е-31-21 Максим АНТОНОВ з рефератом на тему: «Шляхи енергозбереження у електроприводах».
15.04.24р. в рамках проведення декади циклової комісії професійно- практичної підготовки за ініціативою викладача Назарової О.В. відбувся круглий стіл на тему "Автоматизація електроустановок для підігріву води і повітря".
Під час заходу здобувачі освіти випускних курсів ділилися цікавою інформацією у вигляді доповідей про застосування сучасних установок, що використовуються для підігрівання води і повітря, обговорювали їх схеми автоматизації і робили порівняний аналіз електроустановок.
16 квітня 2024 року відповідно до плану декади циклової комісії професійно-практичної підготовки за ініціативи викладача Ольги Солдатової  було організовано та проведено круглий стіл з навчальної дисципліни «Експлуатація і ремонт електроустаткування та засобів автоматизації» на тему: «Застосування у виробництві агропромислового комплексу  електростанцій на основі відновлювальних джерел енергії» серед здобувачів освіти випускного курсу.
Модератором цього заходу була викладач Ольга СОЛДАТОВА, яка розповіла про розвиток та головніперевагивідновлювальнихджереленергії в Україні.

Активну участь в роботі круглого столу прийняли здобувачі освіти групи ЕП-32-21 Пєсков Олексій і Пєсков Михайло та групи Е-41-20 Безбах Владислав, Лупина Костянтин, Губський Сергій, Красуцький Олексій, Зіньковський Віктор, які представили цікаві грунтовні доповіді і презентації на вищезазначену тематику.

Учасниками були розглянуті та обговорені ключові питання сучасних технологій в напрямку застосування відновлювальної енергетики, переваги, недоліки та перспективи в агропромисловості та всіх сферах життєдіяльності людини.

Серед студентів 3 та 4 курсів було проведено олімпіади зі спеціальних дисциплін та визначено переможців, які представляли коледж на обласній олімпіаді з електротехнічних дисциплін серед студентів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» фахових коледжів Дніпропетровської області 24 квітня 2024 року.
За результатами Михайло ПЕСКОВ зайняв ІІ місце, а  Станіслав ПОЦЕРКОВСЬКИЙ- 15.


Вітаємо з гарним результатом!
*********************
28 квітня щорічно людство відзначає Всесвітній день охорони праці. 
В Україні це День охорони праці. Девіз цьогорічного дня охорони праці : «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».
Тож саме цим питанням, так би мовити, взаємовідносинам людини і природи була присвячена загальноколежанська виховна онлайн-година, яку провів директор коледжу Цоколенко М.П., де зав’язалась жвава бесіда студентства з директором.
Актуальною в наш складний та небезпечний час була і інформація інженера з охорони праці Логвіної О.П. про мінну небезпеку, яка чатує на нас внавколишньому середовищі.

Викладач основ охорони праці ШикутаC.Ю. разом з вихователем гуртожитку Кириченко М.А. провів тренінг з мінної безпеки для евакуйованих громадян та їх дітей, які на сьогодні проживають в гуртожитку коледжу.

Питанням охорони праці були присвячені і заходи в студентських групах: куратор Дяченко провів бесіду зі студентами своєї групи ЕП-23-22 «Обережно отруйні рослини», тема бесіди зі студентами групи Е-21-22 куратора Потапової О.В. «Небезпека отруйних рослин і тварин для людей», та інш.
*********************

До всесвітнього Дня охорони праці, здобувачі освіти нашого коледжу проявили активну участь у його відзначенні під керівництвом Красільної О.С. на дисципліні БЖД, відбувся Web-форум "Плата людства за індустріальну революцію", де підняли мега важливі питання.

Дякуємо здобувачам: Крупенікову Олександру, Бондареву Максиму, Трояну Олександру, Аріху Максиму та Крикуну Максиму.


*********************
25 квітня 2024 року у ВСП «Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ» відбулись збори керівників студентського самоврядування коледжів міста Дніпро. Модератор - Марія Волошина.



Основне питання, яке обговорювали присутні, - допомога нашим захисникам, збір коштів на автомобіль для виконання бойових завдань 128-ї Окремої бригади ТрО. Було запропоновано долучитися до збору необхідної суми 250 000 гривень. Завдяки внескам волонтерів вже зібрано 34000 гривень. Благодійний збір триватиме до 16 травня.
Також була висловлена пропозиція зробити для бійців 128-ї Окремої бригади ТрО подарунки - вишиті обереги. Відома майстриня проведе майстер-клас з вишивання 30 травня  о  17 годині в Молодіжному центрі Дніпра (Набережна Перемоги, 5).
Учасники зборів розглянули низку інших важливих питань, зокрема, запровадження навчальних тренінгів з працевлаштування,
медіаграмотності. Були надані поради керівникам студентського самоврядування щодо командотворення - формування та розвиток навичок командної роботи, гармонізації спільної командної мети з індивідуальними цілями членів команди.



*********************

Вітаємо ПЕСКОВА МИХАЙЛА за ІІ місце в обласному етапі Олімпіади з електротехнічних дисциплін серед здобувачів фахової передвищої освіти освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Дніпропетровської області.

Не змінюємо традиції - знову друге місце серед 23 учасників.
Нажаль, не вистачило 7 балів до першого, але ми на наступний рік виправимося)

*********************
В рамках декади циклової комісії Науково-природничої підготовки викладач дисципліни «Безпека життєдіяльності» Красільна Олеся та здобувачі освіти 1 та 2 курсу пройшли онлайн-курс PrometheusFAW «Перша домедична допомога в умовах війни», розроблений спільно з компанією «Перша допомога та спецпідготовка. FAST».
Понад 8 років команда FAST навчає основам першої допомоги та переконана, що такі навички – це першочерговий hard skill, особливо в умовах бойових дій, коли обсяг ризиків для життя людини зростає в десятки разів.
Знання, які отримали здобувачі освіти під час опрацювання курсу, базуються на протоколах тактичної медицини (TCCC), розроблених американським Комітетом TCCC, а це означає їхню ефективність і особливу практичність.

*********************
09.04.24р. в рамках проведення декади циклової комісії природничо-наукової підготовки 
за ініціативи викладачів інженерної та комп’ютерної графіки Людмили ШЕЄНКО та Вікторії ГРІЧАНЕНКО відбувся круглий стіл "Інженерна та комп'ютерна графіка -  історія розвитку, ії роль в житті людини та на виробництві".
Під час он-лайн заходу здобувачі освіти 1-2 курсів ділилися цікавою інформацією (у вигляді доповідей та презентацій) про історію розвитку та застосування креслення, інженерної та комп'ютерної графіки у житті та на виробництві.
Здобувачі освіти демонстрували  свої  презентації та графічні документи, створені на заняттях з графіки,  обговорювали  проблемні питання та майбутні графічні проекти і можливості  їх  реалізації.

Найбільш активну участь взяли студенти групи Е-21-22: Вихренко Максим, Крикун Максим, Шевченко Олександр, Баяновський Роман та Крупеніч Олександр з групи ЕП-12-23.
Круглий стіл пройшов з дебатами та виступами, цікаво і пізнавально, з перервою через тривогу – безпека понад усе!
*********************
У рамках декади циклової комісії загальноосвітньої та гуманітарної підготовки викладачем хімії та біології ПОТАПОВОЮ Оленою та викладачем української мови та літератури КРЮЧЕНКО Юлією було проведено бінарний навчально-виховний захід "Краса природи у віршах".
До участі у заході долучилися викладачі та студенти (І-IV курс) коледжу. Учасники продемонстрували високий рівень підготовки та зацікавленості тематикою заходу.
Студентам вдалося простежити взаємозв’язок літератури та біології,  надихнутися чарівністю поезій, які було продекламовано, що знайшло своє відображення у яскравих та творчих презентаціях.
Навчально-виховну мету заходу варто вважати досягнутою.

*********************
У рамках декади циклової комісії загальноосвітньої та гуманітарної підготовки викладач вищої категорії Ігор ДЯЧЕНКО провів конкурс рефератів-презентацій з навчальної дисципліни "Історія України",
за результатами якого визначено переможців: 
1 місце – Шаповал Андрій, група Е-11-23;
2 місце – Парфенчук Богдан, група Е-11-23;
3 місце розділили студенти групи Е-21-22 Троян Олександр та Крикун Максим.
*********************

З 27.02 по 29.03.2024 року в коледжі проводився конкурс з фізичної культури "Краща треніровка". Переможець конкурсу "Краща треніровка" - здобувач освіти групи Е-21-22 Данило МЕЛЬНИКОВ  (керівник Сергій БОНДАР)
*********************
За участь у Всеукраїнській студентський конференційїї «ЕкоБіоХім 2024» здобувач освіти групи Е-21-22 Олександр ТРОЯН (керівник Олена ПОТАПОВА) отримав сертифікат. Вітаємо!


*********************
ЗГІДНО ВИМОГ ЧАСУ.
 
Наш коледж по праву вважається одним із флагманів фахової освіти Дніпропетровської області стосовно реалізації нових форм навчання і виховання студентської молоді. Можна вважати,що нерідко ми просто випереджаємо вимоги урядових чинників. Так роками у стінах нашого освітнього закладу провадиться копітка робота у справі національно- патріотичного виховання молоді. Тому можна навести безліч прикладів.
І ось наприкінці минулого року вийшла постанова Кабінету міністрів України за № 1322 «Про схвалення Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2023-2025 роках». Зазначений документ став одним із наріжних каменів у діяльності Міністерства освіти і науки України.
Як було підкреслено вище і без цього нормативного акту у коледжі було накопичено значний досвід щодо виконання його вимог. А тепер маємо нагоду подвоїти свої зусилля.
Отож ініціативна группа викладчів і студентів, промотром якої виступила соціальний педагог Людмила Громовик, не забарилася. Ми не просто взяли участь у «Святі весняного рівнодіння»,  що пройшло на території, все більш популярної у дніпрян і гостей міста, ландшафтної локації «Яхт клуб «Січ», а й виступили промоторами його організації.
Приємно зазначити,що партнерами коледжу виступили Департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради, Дніпропетровська обласна організація Національної спілки письменників України, громадський активіст і боєць ЗСУ Юрій Якуба та його доня Єва, очільник «Яхт клуб «Січ» В’ячеслав Дідик, які у різний спосіб долучилися до організації незвичайної імпрези.

Неймовірне дійство творили народні художні колективи та вокальні гурти Палацу творчості дітей та юнацтва ДМР «Крила» та Міського палацу дітей та молоді: «Цвітень», «Колесо», «Забавки», «Зоряний», «Сільвер Стар», «Soul-Made».

Водили хороводи, співали веснянки, проводили змагання з перетягування канату та підбадьорювали один одного: «Ми вистоїмо і Переможемо! Доля на нашому боці!». 
А ще студенти і викладачі нашого коледжу власним прикладом продемонстрували, як потрібно шанувати стародавні звичаї і традиції нашого народу.

На фото Дмитра Терезюка: Провідник імпрези соціальний педагог Людмила Громовик; змагання з перетягування канату за участю студентів нашого коледжу викликало жвавий інтерес присутніх; вболівальники спортивного дійства на чолі з директором нашого коледжу Миколою Цоколенко.

**********************************************

9 березня минає 210-та річниця від Дня народження Великого поета, художника, мислителя та національного символа українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.
Студенти коледжу під керівництвом викладача української мови та літератури Крюченко Юлії Юріївни долучилися до участі у флешмобі, присвяченому пам’яті Тараса Шевченка "Єднаймо душі словом Кобзаря!" та підготували відео files/08-03-24.mp4 з декламуванням поезій: Троян Олександр "Кобзарем його ми звемо" (група Е-21-22), Парфенчук Богдан "Заповіт" (група Е-11-23), Шаповал Андрій "Садок вишневий коло хати" англійською (група Е-11-23) #НМЦВФПО_Єднаймо_душі_словом_Кобзаря
**************************************
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

ЮРІЙ КУЛИК
(навчався в групі Е-11-18 - куратор Бондар С.А.) кандидат у майстри спорту України з фрі-файту



***************************************
Напередодні Дня відкритих дверей, голова циклової комісії професійно-практичної підготовки Джужа Віктор Іванович відвідав комунальний заклад СШ № 44 Дніпровської міської ради з метою профорієнтайної роботи. Розповів про важливість спеціальності електрика як однієї з найзатребуванішої серед роботодавців.
Бесіда відбулася за сприянням заступника директора з виховної роботи Вікторії Миколаївни Столяренко у випускних 
9 та 11 класах.
За результатами ефективної співпраці декілька учнів школи відвідали наш коледж з метою подальшого вступу на навчання.


***************************************
29.02.2024 Завідувач навчальними майстернями коледжу на правах заступника директора з навчально-виробничої роботи ДРУЗДЬ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ був присутній та взяв активну участь у роботі Форуму «ProSkills4Economу» Dnipropetrovsk region»
Форум проводився в рамках Європейського року навичок, який стартував 09 травня 2023 року та триватиме до 09 травня 2024 року, у співпраці з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

 Учасники: заклади професійної (професійно-технічної) фахової передвищої, вищої освіти, провідні підприємства області.

Розглядалися наступні питання: «Кадрове забезпечення економіки  регіону в умовах воєнного стану», «Про важливість підготовки кадрового потенціалу для забезпечення економічної стабільності та розвитку регіону», а також:
Панель 1. Профорієнтація здобувачів освіти
Панель 2. Якісна підготовка фахівців та робітничих кадрів.
Панель 3. Працевлаштування здобувачів освіти
Панель 4. Кар’єрне зростання.
*************************************
22.01.2024р.  Формувати фахівця – громадянина.

В нашому коледжі завжди приділяли увагу національно-патріотичному вихованню молоді. 
З ініціативи  соціального педагога Людмили Громовик  та за підтримки директора Миколи Цоколенка було зорганізовано освітньо-виховну імпрезу «…Задзвонили срібні дзвони в Україні».
Захід був присвячений 105 річниці з Дня злуки на Софіївський площі у Києві, який ознаменував возз’єднання ЗУНР та УНР в єдину державу.  
Партнерами виступила, як це не рідко знову ж  буває в останні часи, Дніпропетровська обласна організація Національної Спілки письменників України.  Місцем локації імпрези була обрана  ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМ. ПЕРВОУЧИТЕЛІВ СЛОВ'ЯНСЬКИХ КИРИЛА І МЕФОДІЯ, яка так само приділяє багато уваги  національно-патріотичному вихованню земляків.  
Програма заходу виявилася насиченою, зокрема, присутні змогли побачити і почути виступи очільників організацій ініціаторів дійства; експрес- доповідь  кандидата історичних наук Юрія Берестня; художнє слово від членів ДОО НСПУ Євген Безус, Володимира Кільченського, Анни Щербак; виступ співочого дуету  «Січеславці» у складі Олега Назаренко та Василя Сахарова. З особливим теплом зустріли присутні душпастерське слово отця Василя Колодія (УГКЦ) та Михайла Стіньо (ПЦУ).  
Варто зазначити що  усім учасникам імпрези надзвичайно сподобався   захід. По її завершенню директор коледжу поділився такою думкою:
Формування у студентів національно-патріотичної свідомості, і не лише у них, сьогодні просто життєво важливе завдання для самого існування української нації.   Адже нині ніхто в світі не знає, коли закінчиться російсько-українська війна, що чекає наш народ по її завершенню і єдине, що ми розуміємо  достеменно: часи будуть нелегкими. За таких умов лише соціум, який складається з патріотичного, свідомого загалу може розраховувати на успіх.
Залишається додати, що і майстри красного слова, і освітяни збираються й надалі продовжувати співпрацю на теренах національно-патріотичного виховання населення.

На світлині: Колективне фото організаторів освітньо-виховної імпрези
«…Задзвонили срібні дзвони в Україні».
**********************************************
Потужний засіб національно патріотичного виховання.
Вперше після 1917 року - Україна святкує Народження Божого Сина разом з усім світом! У Дніпрі ініціатором відзначення цього величного християнського празника виступила адміністрація нашого коледжу, засвідчивши що ВСП «Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ» не лише освітня, а й відповідальна соціально-громадська організація. Разом з дніпропетровськими літераторами та керівництвом яхт-клубу «Січ», освітяни взяли на себе левову частку організаційної роботи. Захід пройшов напрочуд гарно і змістовно. І тут особлива подяка господарю локації, власнику яхт-клубу В’ячеславу Дідику.

У місті вирувала негода. Десь вдалині лунали вибухи. А в одному з наметів цього спортивно-рекреаційного простору колядували і співали. До шляхетної імпрези приєдналося дніпровськеТовариство репресованих (голова Іван Дремлюга) священики ПЦУ та УГКЦ, семінаристи, хористи, студенти. Виступив чоловічий вокальний гурт "Січеслав". Свої книги і твори представили присутнім члени ДОО НСПУ Євген Безус, Леся Степовичка, Володимир Кільченський, Фідель Сухоніс.
- Святкування Різдва 25-го грудня - це ще один крок до європейської спільноти народів, це цивілізаційний геополітичний вибір нашого народу. Тому наше членство одноголосно взяло участь в організації цьогорічного «Українського Різдва» в Дніпрі. А ще подібні імпрези це потужний засіб національно-патріотичного виховання студентів - пояснив директор ВСП «Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ» Микола Цоколенко.
Попереду нові соціально відповідальні заходи наших освітян.
 
 
На світлинах: колективне фото на згадку організаторів імпрези, відомий український романіст історичного жанру, директор коледжу Микола Цоколенко та соціальний педагог Людмила Громовик задоволені перебігом імпрези

Святий Миколай збирає однодумців.
Директор нашого коледжу Микола Петрович Цоколенко завжди приділяв велику увагу національно-патріотичному  вихованню студентів. Ця робота набула додаткового імпульсу з приходом до  освітнього закладу соціального педагога Людмили Громовик, яка свого часу, між іншим, стояла біля витоків відродження січеславської «Просвіти».

Саме за її ініціативи у переддень Святого Миколая, а саме 5-го грудня, у стінах нашого гуртожитку  відбулася цікава імпреза. До студентів, а також дітей - сиріт, дітей учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб, аби привітати зі святом прийшли викладачі та представники адміністрації коледжу. За кошти профспілкової організації були придбані подарунки і фрукти, а диспетчер навчальної частини Галина Опанасівна Родь приготувала спеціальне печиво -миколайчики- і роздала  їх студентам.
Модератором заходу виступила соціальний педагог Людмила Громовик, вона не лише цікаво і змістовно розповіла про український зміст та традицію свята, а й пригостила усіх присутніх призабутими стравами національної кухні власного приготування : сухим варенням із вишні, відваром з ягід шипшини з багатьма інгредієнтами.
Отож, святкування вийшло не лише пізнавальним, а смачним. А ось що сказав спеціальний гість заходу, голова правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України Фідель Сухоніс:
- Подібні пошуки нових форм національного виховання набувають великого значення. Оскільки свій позитивний відгомін мають не лише серед молоді, а й старшого покоління, яке свого часу було відірвано від українських витоків і традицій.
На завершення варто зазначити що попереду нові цікаві проекти, які готують однодумці патріотичної справи. А саме : участь нашого коледжу у святкуванні «Українського Різдва» 25 грудня у Яхт-клубі «Січ». 
 
На світлинах: Майбутні майстри електричної справи, український настій з ягід шипшини порадував усіх присутніх; Людмила Громовик розповідає про те як в давнину в Україні готували сухе варення  з вишні.

************************************************************
Привітання  директора з Міжнародним днем студентів.
Дорогі студенти!
17-го листопада Міжнародний день студентів.

Це свято має особливе значення, адже об'єднує молодь усього світу. Наша країна зустрічає його у важке воєнне лихоліття. І тим  більш значуща кожна дата календаря,  котра свідчить про прагнення українців жити у вільному світі, бути рівними серед рівних.
Наш освітній заклад попри важку теперішню днину гідно тримає виклики, які принесла війна. Не припиняються регулярні соціальні виплати як студентам так і викладачам, безперебійно працює інфраструктура коледжу, сповна реалізується освітняпрограма, хоча з урахуванням сьогоднішніх реалій. Я вдячний і гордий працювати зі своїми колегами – педагогами, радий можливості навчати Вас професійним знанням і прищеплювати риси свідомих громадян нашої незламної Вітчизни!
Наше майбутнє залежить саме від вас, сповнених надіями, оптимізмом та енергією  молодих людей. Студенство завжди було і залишається найбільш волелюбною частиною нашого суспільства, ваша думка завжди має значення. Нехай  у ваших серцях завжди буде місце для теплих студеньких спогадів про роки, проведені у стінах нашого коледжу. Бажаю вам успіхів у навчанні, гарних оцінок, нових освітніх та життєвих звершень!
Микола ЦОКОЛЕНКО, директор ВСП «Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ»
*****************************************************
ШИРИТЬСЯ СПІВПРАЦЯ...
Наш освітній заклад нерідко виступає ініціатором не зовсім звичних і стандартних починань. Прикладів тому чимало. Буквально днями директор коледжу Микола Цоколенко на запрошення адміністрації цього закладу відвідав Дніпровську духовну семінарію ПЦУ. Відбулася зацікавлена та результативна зустріч з ректором цього духовного закладу отцем Сергієм Нарольським та проректором Сергієм Галайко.
- Нові сумні та жорстокі реалії вимагають, як на мене, діяти цілком по – новому, - поділився в розмові з нашим кореспондентом Микола Петрович.- Україна світська країна. Церква відокремлена від державних інституцій. Однак, зверніть увагу наскільки сьогодні в ЗСУ розвинутий інститут капеленства, між іншим, багатоконфесійного. Хоч Збройні сили України це аж ніяк не приватні військові компанії. Цього вимагало саме життя. І чи не слід розглянути питання про участь в національно-патріотичному виховані державницькі релігійні конфесії. Адже саме українська Церква завжди була чи не найголовнішим чинником збереження національної ідентичності нашого бездержавного народу.
Ми в свою чергу хочемо додати, що вже розпочато спільний з Дніпровською духовною семінарією патріотично-освітній проект , якому дали назву «Пісенний батл». Місцем його локації обрано наш коледж. А суть заходу полягає у жартівливих змаганнях пісенного виконання студентів Дніпровського фахового мистецько -художнього коледжу та вихованців Дніпровської духовної
семінарії ПЦУ. Очевидно, що ми як господарі та ініціатори імпрези так само підготуємо декілька художніх номерів. Але не важко зрозуміти наскільки буде цікаво послухати майбутніх майстрів
сцени та випускників регентського відділення (церковний спів) семінарії. Та найголовніше, що весела першість ще раз продемонструє молоді невичерпну скарбницю і привабливість української пісні.
На світлині зліва направо: Проректор семінарії Василь Галайко, директор Микола Цоколенко та ректор семінарії отець Сергій Нарольський.
********************************************************
Цьогоріч День української писемності та мови відзначається 27 жовтня 2023 року відповідно до Указу Президента України. Традиційно у цей день відбувся Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності, до написання якого долучилися студенти коледжу (групи Е-11-23, Е-21-22, Е-31-21).


Сьогодні працювали над текстом під назвою "Дороги України", авторка якого поетеса, перекладачка, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав текст диктанту актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у 
популярному фільмі «Довбуш» Олексій Гнатковський. Зміст тексту був непростим: наявність великої кількості розділових знаків (тире, двокрапка) та орфограми щодо написання власних назв, складних слів тощо. Студенти коледжу з великою відповідальністю та захопленістю підійшли до процесу написання диктанту. Адже мова – частина національної ідентичності.
Усі впорались із написанням диктанту, усі молодці!

*******************************************

**************************************************************

Аксіос!  Так вітають у церковних колах людей, які здобули чи то світську, чи релігійну нагороду. В перекладі з грецької "аксіос" - значить гідний. Саме таке привітання можемо у ці дні адресувати директору нашого освітнього закладу Миколі Петровичу Цоколенко.
Буквально вчора до стін 
коледжу завітала представницька делегація Дніпропетровської обласної єпархії ПЦУ на чолі з благочинним священником Михаїлом Стіньо. За дорученням керуючого єпархією Владикою Симіоном, вони передали Миколі Петровичу церковну грамоту. Він її отримав за плідну діяльність коледжу та у зв’язку із 75-річчям із дня народження.
У вітальному слові отець Михаїл підкреслив, що Церква високо цінує освітян, які не лише виконують свої фахові обов’язки, а й здійснюють велику просвітницьку роботу серед учнівської і студентської молоді. Саме до таких належить і наш директор Микола Петрович Цоколенко.
 

***********************************************************
Врізка «Ювіляру на пам'ять»
                   ВЗІРЕЦЬ ЛЮДЯНОСТІ
   20-го жовтня поточного  року Миколі Петровичу Цоколенку виповнилося 75 літ. Дата солідна, дата  багато в чому  рубіжна. Вона, немов з Говерли власної долі, дозволяє оглянути пройдений шлях, зазирнути за найближчі  пагорби такої милої і водночас суворої місцини  під назвою Життя.
   Майже за сорок років журналістської і письменницької праці доводилося писати про найрізноманітніші персоналії. Моїми героями були повії придніпровських доріг, успішні і не дуже фермери, бомжі великих міст, політики і науковці, очільники УГКЦ та патріарх Філарет, усі президенти, окрім нині діючого. Така поліфонія персонажів навчила шукати в людині найбільш помітну, виразну і позитивну рису. Відома річ, кожен з нас має свої відмінні нахили ,здібності та уподобання. І в тому, напевно, сила матінки – природи, що  несе в нашу людську спільноту різноманітних особистостей і , на превеликий жаль, не завжди позитивних.
    Так що ж  особливо відрізняє у кращий  бік від інших директора відокремленого структурного підрозділу  "Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ" Миколу Петровича Цоколенка? Хоч за професійним покликанням і належу до загону «інженерів людських душ», але, звісна річ, не наполягатиму на своїй думці. Бо  незаперечним є і те, що наш ювіляр має багато- багато зробленого добра  і, йому на славу, ще наміченого. Відшукати тут пріоритет  особистості не просто. І все ж таки, як на мене, головна позитивна і сильна риса добродія Цоколенка – людяність. Вона у нього не показова, не поширена PRакціями чи самозакоханими засівами  постів у соціальних мережах. Вона природна, з душі, з серця і  нашої споконвічної української відповідальності перед громадою.
     Моє око завжди милували сюжети спілкування Миколи Петровича з людьми. Він вміє бути  доброзичливим і приязним як до вахтера у вході до коледжу, так і до колеги-директора   спорідненого  освітнього закладу, а так само до того, хто  здерся набагато вище на соціальній драбині. Між іншим, думається мені, що такий природний дар і усвідомлення моделі своєї поведінки у соціумі є своєрідним захистом Цоколенка від проявів хамства, брутальності та зверхності. Зрозуміло, що бидло завжди так чи інакше виявить себе. Але чомусь переконаний: поводитися звично  і з Миколою Петровичем йому буде не дуже зручно.
    Людяність цієї людини має багато проявів. Та найбільш виразна, очевидно, у ставленні до колег і студентів. Якось в круговерті буднів  цієї страшної  війни він промовив мені таку  фразу:
-         Зараз у мене найперший клопіт про зарплати людей. Адже для багатьох посадовий оклад  - єдине джерело фінансових надходжень…
  Промовив це знову ж таки без пафосних ноток і самовпевненості самозакоханого керівника. Як на мене, це було так само природно, як дати окраєць хлібини потребуючому. Адже правдива сила доброчинності в її вчасному прояві.
     Наскільки знаю, особливо тепле ставлення у директора до студентів-сиріт . Аби забезпечити їх тими матеріальними чинниками , які є в його розпорядженні  як керівника -  стипендія , житло, Микола Петрович, без перебільшення, працює щодня.
   Не так багато людей , мабуть, знає, що майже кожного тижня він у дорозі до  фронту. Його праця на перемогу знову ж таки не показна, з його переконань:
 
Їде Донбасом вправний шофер
Щоб «русскій мір» найшвидше помер
Працює завзято Цоколенко-волонтер!

 
А це знову ж таки людяність. Бо сама вона найперше відрізняє нас від північних людожерів.
Та ще про одну рису не можу не згадати у особі Миколи Петровича Цоколенка, яка так органічно поєднана з його любов’ю до людей, схильністю  до добра. Нехай його мова не пересипна афоризмами, влучними порівняннями та потужними ідіомами, але це слово правдивого , я б сказав, народного інтелігента . Я ніколи не чув лайки  з його вуст. Спілкуючись з людиною, Цоколенко завжди знаходить вираз невибагливий, але влучний, щирий і, можна сказати, заохочувальний для співрозмовників. Його слово знову ж таки як кусень запашного чорного хліба. На перший погляд, такий простий і несмачний, а насправді набагато корисніший і добрезніший  у порівнянні із шкідливим та занадто солодким тістечком.
   І ще про одне. Роки невблаганні для кожного з нас. Але є люди, які хочуть і можуть нейтралізувати їх руйнівну силу. У свої сімдесят п’ять  він ані ментально, ані за енергетикою особистості  абсолютно не схожий на діда. Бо ані посада, ані вдача просто не дозволяють цього. І нехай так буде не менше  як  до сотки!
З  ювілеєм, достойнику Миколо Петровичу Цоколенку!
 

Фідель Сухоніс, шеф-редактор Всеукраїнського щомісячника «Бористен», голова ДОО НСПУ
*********************************
Поздоровлення Миколі ЦОКОЛЕНКУ від колег .....
*********************************
Відповідно до Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, Національної молодіжної стратегії до 2030 року Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» щороку проводить естафету єдності до Дня Українського козацтва (свято Покрови) та Дня захисників і захисниць України
«Ми – нащадки козацької слави».
#НМЦВФПО_ МИ_НАЩАДКИ_КОЗАЦЬКОЇ_СЛАВИ
Студенти нашого коледжу беруть участь у естафеті єдності «Ми – нащадки козацької слави». Вони долучилися до флешмобу зі своїм творчим підходом.... Відеоролік виступу студента групи Е-31-21 Івана Коновала можна подивитися за посиланням...
**************************************

Давня дружба єднає наш коледж з редакцією Всеукраїнського щомісячника «Бористен». В стінах нашого освітнього закладу проходив не один захід з ініціативи цього видання. А вчора знову був привід мати співпрацю у шляхетній справі. Свого часу саме у нашому коледжі відбулася урочиста імпреза-віншування володарів Відзнаки імені Івана Багряного, яку заснував щомісячник «Бористен» та однойменна Фундація з США. Тоді серед номінатів був і наш директор Микола Цоколенко.

А цього року журі Відзнаки імені Івана Багряного, до складу якого увійшов і Микола Петрович серед лавреатів визначило  Наталю  Соколик  -  директора ВСП «Ерастівський фаховий коледж».

Віншування переможців відбулося в день народження Івана Павловича Багряного 2-го жовтня у Дніпрі.
- Для мене була приємність  привітати свою колегу з такою нагородою, - поділився в розмові з нами Микола Петрович. – Адже Іван Багряний все своє життя присвятив утвердженню української України. В чому полягає одне із завдань нас – освітян.

На світлині приємності віншування нагородження.
**********************************************
Адміністрація та студенти ВСП «Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ» висловлюють щиру подяку та велику повагу
МІЖНАРОДНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ  «ACTED»  в особі фахівців проекту «64FDA» -  МИКОЛИ КЕДИКА та  ВАДИМА  БАБАЄВА.

В рамках проекту «64FDA» Міжнародної організації «ACTED»було надано допомогу в якості будівельних матеріалів та обладнання для облаштування та ремонту приміщення найпростішого укриття, яке використовується для укриття цивільного населення під час повітряних та інших тривог, яке знаходиться в приміщенні навчального корпусу нашого коледжу.

В рамках проекту було виконано косметичний ремонт всього приміщення:

  • облицювальні, зварювальні та малярно-штукатурні роботи;
  • відновлено та укомплектовано систему протипожежного водопостачання;
  • відновлено систему вентиляції;
  • зроблена реконструкція освітлювальної та силової електропроводки;
  • встановлено електрообігрівачі для підтримання сталого температурного режиму в усьому приміщені;
  • зроблено капітальний ремонт туалету в приміщені із встановленням нових унітазів, раковин, водонагрівача;
  • зроблено кімнату відпочинку яка обладнана ліжками;
  • укомплектовано приміщення аптечками, акумуляторними ліхтариками, портативною зарядною станцією, забезпечено ємностями для питної та технічної води, та іншим інвентарем.

Це дало можливість нашому навчальному закладу забезпечити охорону праці та безпеку життєдіяльності студентам та співробітникам коледжу, організувати освітній процес в змішаній формі навчання та забезпечити дотримання безпекових заходів, передбачених законодавством та нормативно-правовим актам.

Ознайомитись з найпростішим укриттям, яке організоване і облаштоване у приміщенні ВСП "Фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ" можна за посиланням.... 

*******************************
20 вересня 2023 року  бійці  ССО провели заняття з допервинної медичної допомоги для студентів першого курсу групи Е 11-23 (куратор Шикута С.Ю.), групи ЕП 12-23 (куратор Джужа В.І.) та викладачів і співпрацівників коледжу..

У складних умовах воєнного стану цивільні особи мусять володіти базовими навичками, які можуть врятувати життя.
 
-Сьогодні кожен повинен вміти надавати собі по-перше допомогу, а по-друге-допомогти іншим,- наголосив інструктор, бойовий медик підрозділу ССО.

Під час навчання студентам показали як зупинити кровотечу, забезпечити прохідність дихальних шляхів, накладати турнікет, перевʼязати рану.


*****************************************
Цікава імпреза відбулася 12 вересня 2023 року в дніпровському «Гончаренко центр» за участю директора нашого коледжу Миколи Цоколенка.


Там відбулася презентація небайдужій громадськості спільного проекту
Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників
України та нашого рідного освітнього закладу під назвою «Український
струм».



Ідея проекту полягає в проведенні низки освітньо-виховних семінарів у стінах коледжу з метою поєднати патріотичну і виховну роботу з фаховим навчанням. Розглядаються окремі наукові та технічні досягнення українських вчених у галузі електротехніки та електричної теорії. Їх положення і суть проектуються на програмні завдання освітньої програми коледжу. Викладач готує певну кількість студентів для доповіді на семінарі, які на фаховому рівні пояснюють той чи інший винахід, аналізують його спроможність в сучасних умовах розвитку науки і техніки.
- А літератори, як соціальні партнери коледжу, виступають з
документально-художніми замальовками про тих чи інших авторів
розглянутих винаходів. В основі яких лежить особистість науковця,
доба в якій йому доводилося працювати, його приналежність до
українського світу,
- розповів присутнім на заході голова ДОО НСПУ
Фідель Сухоніс.
Між іншим, що тема благодатна свідчить такий факт: у далекому 1870-х
полтавчанин Федір Піроцький розробив технологію передачі електроенергії
через залізний дріт. У 1880 році Піроцький представив проект застосування
електрики "для руху залізничних потягів з подачею струму". Через рік в Берліні поїхав перший трамвай, вироблений компанією Siemens за схемою українця.

******************************
В понеділок 14 серпня 2023 року відбулася зустріч студентів першого курсу на основі БСО (після закінчення 9 класів) з адміністрацією та викладачами коледжу з нагоди початку нового навчального року.




***************************************************
На виконання листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 08.08.2023 № 4111/0/211-23, листа департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю від 03.08.2023 № 673/0/132-23, на підставі листа Секретаріату Кабінету Міністрів України № 19458/0/2-23 від 31.07.2023, який зареєстрований в обласній військовій адміністрації від 31.07.2023 за № 8710/0/535-23 інформуємо:
З метою популяризації можливостей, затвердженої Європейською комісією у листопаді 2022 року, програми Interreg "Дунайська регіональна програма 2021-2027", яка спрямована на доступний ринок праці, освіти, розвиток інновацій та технологій, покращення водних ресурсів, посилення спроможності територіального управління тощо, заповніть, будь ласка, Google-форму, розміщену за посиланням:
https://forms.gle/2WL73dHx45XoxZdj7

* * * * * 
Кожен з нас може впливати на розвиток України.
Іноді результат видно одразу, а іноді - через декілька років.
Але долучитися і творити країну, у якій ти хочеш жити, можна вже зараз!
Так, не стоять осторонь працівники нашого коледжу разом зі студентським самоврядуванням.
Другий рік поспіль із завзяттям долучаються до великих справ: усім колективом плели маскувальні сітки, збирали необхідні речі, у яких була найбільша потреба, а з початком спекотного літа забезпечили питною водою захісників України, які перебувають на лікуванні у медзакладах нашого міста.
Поряд з добром, навіть сірі будні стають більш райдужними.


Віримо в ЗСУ!  Віримо в перемогу!!!


***********************************
Вітаємо з успішним захистом диплому!!!
!

На цьому тижні успішно завершився захист дипломних проектів студентів випускного курсу за спеціальністю "141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка".
І ось залишилися позаду тривоги і хвилювання, безсонні ночі !
Тематика дипломних проектів була актуальною і дуже широкою. Адже саме сьогодні в нашій країні і в світі питання енергетики вимагають особливої уваги, як з економіко-соціального боку, так і з екологічного.
Сучасний стан енергетичного комплексу України вимагає заходів з відновлення  енергетичної стабільності вироблення та транспортування електричної енергії, впровадженням новітніх енергозберігаючих технологій, що допоможе нашій країні стати більш енергонезалежною. Саме такі аспекти розкривали наші молоді фахівці в своїх роботах.Захист дипломних проектів проходив з використанням представлених відео презентацій до даних робіт. Кожен студент показав набуті знання та уміння на відповідному рівні.

Вітаємо наших студентів з успішним захистом  та бажаємо плідної професійної діяльності!
Нехай ваш диплом та знання, які Ви отримали, стануть Вам в нагоді та принесуть  успіх в подальшому житті!

 

Увійти



Новини КЕДДАЕУ

 

 

Голосування

Як Вам наш новий сайт?
 

Наша адреса

пр. Гагаріна, 95, Дніпро, 49010, Україна.
pr. Gagarina, 95, Dnipro, 49010, Ukraine.
 тел/факс +38 (056) 720-92-92
  e-mail: keddaeu@gmail.com, 
                keddaeu@ukr.net
ПЕРЕКЛАДАЧ ОНЛАЙН
Galaxy Note Edge K?l?f Galaxy S6 Edge K?l?f Galaxy S6 K?l?f “iphone galaxy a5 k?l?f galaxy a7 K?l?f htc desire 620 K?l?f htc one m9 k?l?f refurbished mobiles “lg

Погода в Днепропетровске