У Центральному державному історичному архіві, у виданні “Статистика України” т.5 вип. ІІ № 76 зазначається, що Катеринославський землеустрійний технікум був заснований в 1921 році у місті Катеринославі, курс навчання у ньому тривав 3 роки.
У книзі “Екатеринославский адрес–календарь” за 1917 р. значиться, що у м.Катеринославі по вул.Поліцейській, 21 знаходилось Катеринославське землеустрійне училище.
Підстава: 1. “Статистика України”, серій УП Статистика народної освіти. Народна освіта України на 1 січня 1925 р. Установи професійної та політичної освіти Харків /Центральне статистичне управління УРСР/, т.5, вип. ІІ, № 76.
2. “Екатеринославский адрес – календарь”, 1917 р., видання губернської типографії, с.137
Примітка:За попередні роки “Екатеринославских адресов – календарей” в бібліотеці немає, що указано за підписом директора архіву Л.З.Гісцової.
Перший випуск був в 1924 р., в 1925-1926 р.р. навчалося 124 студенти, а в 1926-1927 р.р. – 153 студентів. В технікумі Землебудування навчалися і закінчили його Арамов Х., Бобров З., Мітєєв А., Калець Н., Абраменко І., Шабанов, Куцигин І.Н. та інші, які активну участь брали в колгоспному і радгоспному землебудуванні.
В 1929 р. технікум був розформований і його студенти були переведені в інші сільськогосподарські технікуми України.
У 1939 р. в тій же будівлі на Шевченка, 21 знову був відкритий технікум Землебудування, на І курс якого було прийнято 3 групи, період навчання – 3 роки, технікум готував фахівців за спеціальностями : технік – землебудівельник і агроном. Директором технікуму був Тітов, він і викладач агротехніки. Викладач геодезії – Дирютин І.А.
Несподіваний напад гітлерівської Німеччини – призупинив роботу технікуму, багато викладачів пішло на фронт, студенти були направлені невеликими групами в колгоспи і радгоспи Дніпропетровщини на збирання врожаю і вивезення скота. А потім настали темні дні фашистської окупації.
У листопаді 1943 р. розпочались навчальні заняття в технікумі Землебудівництва. Технікум знаходився в довоєнній будівлі по вул.Шевченка, 21. Тяжкими були перші післявоєнні роки. Територія технікуму займала половину першого поверху, другу половину займало художнє училище, а на 2 –х інших поверхах розміщено художній музей. Напівпідвальний поверх був частково зруйнований і засипаний сміттям. Будівля учбового корпусу майже не опалювалася, не було лабораторій, кабінетів, бібліотеки.
Не дивлячись на труднощі, небагаточисельний педагогічний колектив (директор технікуму Бологуб Ф.Є., викладацький колектив з 10 чоловік), стійко і наполегливо боролися за створення матеріально-технічної бази. І в 1944 році навчальний процес поступово налагоджується, нормалізується аудиторний фонд, з’являються меблі, створюються кабінети, що поповнюються необхідним обладнанням. На цей час в технікумі навчаються 4 групи: (І курс – 2 групи, ІІ курс - 1 група ІІІ курс – 1 група) Разом 101 чоловік.
В 1944 р. по сумісництву в технікумі розпочинають роботу головний інженер Дніпропетровського облземвідділу Петруша Андрій Дмитрович. Він відмінно знає всі види робіт, усі вимоги землеустаткування, і навчання веде на їх основі. Широко залучає учнів до виконання основних робіт на підприємстві, допомагає учням на практиці.
17 травня 1945 р. відбувся перший випуск техніків-землебудівельників в кількості 12 чоловік.
14 грудня 1956 року Міністерство сільського господарства СРСР видало наказ № 759 з реорганізації землебудівельного технікуму в технікум електрифікації сільського господарства.
Перші та другі курси всіх спеціальностей були переведені на нову спеціальність, а старшим був наданий шанс закінчити технікум по вибраній спеціальності. Перед колективом технікуму стали тяжкі задачі: на протязі 1956-1957 р.р. забезпечити підготовку спеціалістів по різнорідним спеціальностям; за короткий період сформувати викладацький колектив нової спеціальності та відповідну матеріальну базу.
В 1959 р. викладацький колектив був в основному сформований. Найважче було будівництво нової матеріальної бази. Будівництво нового навчального корпусу, яке було почате в 1952 р., закінчилось в 1958 р.


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 року наказом № 526 «Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів», наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України від 17.06.1997р. № 190 Дніпропетровський технікум електрифікації сільського господарства був ліквідований і переданий в структуру Дніпропетровського державного аграрного університету.
18 червня 2004 року за наказом № 230 Міністерства аграрної політики України «Про перейменування структурних підрозділів Дніпропетровського державного аграрного університету» і керуючись пунктом 3 ст. 25 Закону України «Про вищу освіту» та підпунктом 5 пункту 3 «Положення про державний вищий навчальний заклад», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 року, Технікум електрифікації Дніпропетровського державного аграрного університету був перейменований у Коледж електрифікації Дніпропетровського державного аграрного університету, а в 2014 році назву змінено на Коледж електрифікації Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету.
На підставі наказів Міністерства освіти і науки України № 740 від 24.05.2017 «Про перейменування Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету та його структурних підрозділів» та № 68 від 29.01.2018 «Про затвердження Статуту Дніпровського державного аграрно-економічного університету»та згідно наказу Дніпровського державного аграрно-економічного університету від 02 лютого 2018 року коледж перейменовано у Коледж електрифікації Дніпровського державного аграрно-економічного університету.
У вересні 2016 року коледж відзначив свій 95-й ювілей. Протягом свого існування навчальний заклад готував агрономів, техніків-землевпорядників, техніків-гідромеліораторів, техніків-будівельників, а з 1956 року - техніків-електриків.Взагалі було підготовлено понад 13 тисяч фахівців для сільського господарства. Виходячи із вимог сучасного сільськогосподарського виробництва випускники коледжу користуються попитом на підприємствах АПК.
|